POMAGAJ Z NAMI

JAK MOŻESZ POMÓC
ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEMODWIEDŹ NASZ SKLEP
ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

01. CO ROBIĄ NASI WOLONTARIUSZE
Praca, w którą angażujemy każdą wolną chwilę to m.in:

 • Odbieranie i wykonywanie telefonów w sprawach adopcji.
 • Odbieranie i wykonywanie telefonów ze zgłoszeniem/oddaniem psa do adopcji.
 • Przyjmowanie zgłoszeń dotyczących interwencji w sprawach poszkodowanych psów.
 • Logistyka przyjęcia psa pod opiekę fundacji (organizacja miejsca, pobytu, transportu).
 • Obserwacja behawioralna i diagnostyka weterynaryjna. Konsultacje. Współpraca ze specjalistami.
  Leczenie i profilaktyka chorobowa.
 • Opisy i zdjęcia psów zawierające informacje dla przyszłych opiekunów. Kompletowanie wytycznych i wyników badań.
 • Redagowanie tekstów z ogłoszeniami adopcyjnymi
  i umieszczanie ogłoszeń na różnych portalach internetowych.
 • Rozmowy przedadopcyjne. Przeprowadzanie ankiet oraz wizyt przedadopcyjnych (co jest  często związane z kilkugodzinnym wyjazdem).
 • Sporządzenie umów adopcyjnych i wolontariatu.
 • Logistyka oddania psa do adopcji (organizacja transportu, podpisanie umowy).
 • Porady poadopcyjne dla nowych opiekunów psa.
 • Ewidencja bazy czipów psów będących pod opieką fundacji.
 • Prowadzenie i obsługa aukcji charytatywnych i bazarków.
 • Zamówienia i dbanie o dostawę na czas rzeczy niezbędnych dla psów będących pod naszą opieką (karmy, leki suplementy, akcesoria).
 • Organizowanie bazarków rzeczowych, z których dochód przekazujemy na utrzymanie psów (m.in. zbiórka fantów do licytacji, fotografie, opisy, wysyłki, rozliczenie).
 • Zarządzanie zasobami niezbędnymi do działania fundacji w zakresie biurowym i wysyłkowym (artykuły biurowe, opakowania, taśmy, koperty, tusze do drukarki itp.)
 • Prowadzenie strony internetowej, profili na FB, w innych mediach społecznościowych.  Wszelkie aktualizacje, przygotowywanie tekstów, koordynacja prac IT.
 • Obsługa korespondencji wychodzącej i przychodzącej w różnych kanałach (w tym poczta tradycyjna i elektroniczna, rocznie kilkaset pozycji przypadających na każdą).
 • Prowadzenie i organizacja pracy charytatywnego sklepu fundacji www.zwierzakom.pl (zakres prac jest tak duży, że nie sposób tutaj wymienić).
 • Prowadzimy działania fundraisingowe, organizujemy zbiórki i akcje wpierające finansowo naszych podopiecznych.
 • Przygotowanie i opis dokumentacji księgowej, prowadzenie rozliczeń, współpraca z księgową.
 • Przygotowywanie obowiązkowych corocznych sprawozdań i raportów, do KRS, do US, do GUS, Ministerstwa Środowiska, a w razie potrzeby innych urzędów).

Jak Organizujemy pracę

02. PRACUJEMY ZESPOŁOWO

Prowadzimy różne projekty, których z roku na rok mamy coraz więcej. W miarę możliwości dzielimy pracę tak, aby każdy robił to na czym się zna, co umie i w czym czuje się najlepiej.

Wśród nas są osoby z różnorodnymi umiejętnościami, dużą wiedzą i doświadczeniem. Pracując zespołowo korzystamy
z wzajemnych kompetencji najlepiej jak potrafimy.

Praca zespołowa pozwala nam też na podejmowanie lepszych decyzji w sposób bardziej odpowiedzialny, zwłaszcza
w sprawach, które wymagają szerszego spojrzenia.

A jeśli czegoś nie umiemy? Uczymy się od siebie nawzajem lub od innych. Stawiamy na edukację, cały czas kształcimy się, bierzemy udział w kursach, szkoleniach, seminariach
i konferencjach, śledzimy nowinki i badania naukowe w zakresie behawioru zwierząt, profilaktyki zdrowotnej i wielu innych. Chętnie dzielimy się swoją wiedzą, wspierając przede wszystkim tych, którzy podejmują niełatwe wyzwanie adopcji.

Nie wszystkie akcje i zadania są spektakularne i dające natychmiastową satysfakcję, mamy wiele pracy wymagającej samodyscypliny i systematyczności, co niejednokrotnie bywa wyzwaniem, ale także możliwością do samodoskonalenia.

Wolontariat rottka

Nasz zespół od zawsze pracuje zdalnie, wymagają tego nasze różne miejsca zamieszkania, jak również to, że fundacja swoim działaniem obejmuje całą Polskę. Nie jest to dla nas szczególnym utrudnieniem, bo świetnie opanowaliśmy nowoczesne technologie, zdalny sposób komunikacji
i narzędzia, które nam w tym pomagają. Jeśli przychodzi do nas ktoś nowy, pomagamy mu w tym, by szybko dołączył do naszego sposobu pracy.

Dzięki temu możemy współpracować bez ograniczeń, także
z najlepszymi specjalistami w wielu dziadzinach, z którymi często konsultujemy prowadzenie poszczególnych psów czy niektóre działania.

MYŚLISZ O WOLONTARIACIE?

03. NAPISZ DO NAS

To, o czym tutaj piszemy, to zdecydowanie nie wszystko, czym się zajmujemy. Widzisz się w naszym zespole w jednym lub kilku wymienionych działaniach? A może masz pomysł, który uważasz, że warto wdrożyć i chętnie weźmiesz w nim udział?

Czekamy na osoby z pasją, miłością do zwierząt, empatyczne, ale zdecydowane i chętne do pomocy.

MOŻESZ ZROBIĆ WIĘCEJ

04. POWIEDZ O NAS ŚWIATU

Znasz kogoś, komu warto powiedzieć o nas i o tym, co robimy? A może uważasz, że nadal za mało osób i instytucji wie o naszej działalności? Podaj dalej.

Możliwe też, że jakiś podopieczny szczególnie Cię wzruszył, wkradł do serca, ale teraz nie jest u ciebie dobry moment na adopcję. Zastanawiasz się czy możesz pomoc w inny sposób? Tak, pokaż tego psa innym, podziel się informacją. Podaj dalej.

Pamiętaj, że upowszechniając i podając informacje dalej – również pomagasz, to także działanie, które może przynieść efekt.

 

 

ODWIEDŹ SKLEP ZWIERZAKOM.PL

Zapraszamy do fundacyjnego sklepu zwierzakom.pl, z którego cały dochód przeznaczony jest wyłącznie na cele charytatywne. Staramy się zapewnić atrakcyjny, najwyższej jakości asortyment proponując możliwie najkorzystniejsze ceny.

Dokładamy wszelkich starań, aby obsługa naszych Klientów była na najwyższym poziomie i chętnie dzielimy się wiedzą w zakresie żywienia zwierząt, skuteczności suplementów oraz doboru akcesoriów dla nich. Szczególnej uwadze Kupujących polecamy ekologiczne i naturalne karmy, suplementy i preparaty, których ofertę systematycznie wzbogacamy.

Wiele produktów, które mamy w sprzedaży, zyskało uznanie naszych podopiecznych, przekładając się na polepszenie ich stanu zdrowia.

Dołącz do newslettera

 

Dołącz, aby otrzymywać najnowsze informacje.