FUNDACJA ROTTKA® POLSKA

O FUNDACJI
PRZEKAŻ 1% PODATKUZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

Fundacja Rottka® Polska posiada znak towarowy ROTTKA®, zastrzeżony
w Urzędzie Patentowym
i ma wyłączne prawo do używania nazwy ROTTKA®.

DLACZEGO POMAGAMY?

NASZA MISJA

  • zmniejszenie bezdomności rottweilerów
  • zapobieganie niekontrolowanemu rozrodowi
  • poprawa dobrostanu psów
  • zwiększenie odpowiedzialności opiekunów za psy

ADOPTUJ PSA

Przekaż darowiznę

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

OD 2006 Roku

Pomagamy porzuconym

i bezdomnym rottweilerom

OD 2007 Roku 

Prowadzimy charytatywny

sklep internetowy

OD 2013 Roku

Pomagamy ofiarom pogryzień

przez psy, ze szczególnym

uwzględnieniem dzieci

Działamy

Fundacja Rottka® Polska, wcześniej znana pod nazwą Pomorska Fundacja Rottka® została powołana 30.08.2006 roku w Gdańsku przez Katarzynę Tomasik i Sławomira Tomasika. Do dziś działamy w całej Polsce pomagając bezdomnym rottweilerom w potrzebie, a od 2013 roku również ofiarom pogryzień przez psy.

Ratujemy

 Każdy przypadek jest inny. Każdego podopiecznego z osobna otaczamy indywidualną opieką mającą na celu poprawę ich dobrostanu, zdrowia i warunków życia.

Rottweilery

Od początku pomagamy naszej ukochanej rasie – rottweilerom, psom postrzeganym w społeczeństwie negatywnie. Przełamujemy stereotypy, udowadniając, że rottweiler to wspaniały pies – jednakże nie każdy może być jego właścicielem.

Edukujemy

Uświadamiamy ludzi, promujemy utrzymanie psów z zachowaniem ich dobrostanu, literaturę fachową, zmieniamy podejście społeczeństwa do tej wspaniałej rasy.

NIE pseudohodowlom i fabrykom psów

Promujemy także rozsądną hodowlę rottweilerów i kategorycznie sprzeciwiamy się tzw. fabrykom psów, wykorzystywaniu ich do celów zarobkowych, przetrzymywaniu w warunkach urągających nie tylko godności psa, ale często stanowiących zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Uczestniczymy w interwencjach i likwidacjach fabryk, ratując wykorzystywane w nich rottweilery.

Adopcje psów

Psom trafiającym pod naszą opiekę staramy się znaleźć nowy, dobry dom.  Działamy według ścisłych procedur, naszym podopiecznym zapewniamy badania weterynaryjne, diagnostykę, odpowiednie żywienie, a także środowisko, w którym mają możliwość na nowo zaufać człowiekowi.

1% - jesteśmy organizacją pożytku publicznego

W kwietniu 2013 roku otrzymaliśmy status organizacji pożytku publicznego (OPP), co pozwala od tego momentu na zbieranie 1% podatku na realizację naszych zadań. Nasze cele umieściliśmy w Statucie Pomorskiej Fundacji Rottka.

Pomoc ofiarom pogryzień przez psy

Równie istotni są dla nas ludzie, szczególnie dzieci. Dlatego od roku 2013 postawiliśmy przed sobą nowe, ważne cele statutowe. Za takie uznaliśmy daleko idącą pomoc ofiarom pogryzień, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci.

Wolontariat

Z radością powitamy w naszym gronie kolejnych wolontariuszy, osoby chętne do prowadzenia domów tymczasowych dla psów, osoby, które zetknęły się z problematyką pogryzień przez psy i mogą nam służyć pomocą i swoim doświadczeniem.

W zakresie pomocy ofiarom pogryzień oraz podejmowaniu działań prewencyjnych chętnie powitamy w naszym gronie pedagogów, kierownictwa placówek przedszkolnych i szkolnych, psychologów i psychiatrów, lekarzy, prawników oraz wszystkich, którzy interesują się tymi tematami.

Jeśli kochasz psy i czujesz potrzebę, by im pomagać – trafiłeś we właściwe miejsce.

Jeśli się ich boisz, obawiasz, nie znasz, zostałeś kiedyś przez psa pogryziony, chcesz się podzielić swoimi doświadczeniami – również tymi trudnymi – by pomóc innym lub nie dopuścić do kolejnych pogryzień – to także jest właściwe miejsce.

Dowiedz się więcej, jak pracujemy.

Darczyńcy

Nasze działanie nie byłoby możliwe bez Darczyńców. Miłosników rasy, psów, tych którzy wspierają skuteczne działanie.

Nie mamy wsparcia z urzędu, realizacja naszych działań jest możliwa wyłącznie dzieki pracy wolontariuszy oraz pomocy osób prywatnych i firm.

Jesli masz pomysł, jak nam pomóc, interesują Cię nasze działania i chcesz je wesprzeć – zgłoś się do nas, a my powiadomimy Cię gdzie obecnie wsparcie jest najbardziej potrzebne.

Pomoc, to nie tylko pieniadze, możesz zakupić karmę, leki, suplementy lub poświęcić wraz z nami swój czas na ratowanie i pomoc innym.

Ty decydujesz!

FUNDACJA ROTTKA® POLSKA

WAŻNE INFORMACJE

Dane FUNDACJI

Fundacja Rottka® Polska
80-236 Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 5
tel. 603 039 243
email: fundacja@rottka.pl
Nr KRS: 0000264192
REGON: 220298294
NIP: 585-14-26-492

Konto bankowe

Bank Santander
53 1090 1098 0000 0001 0587 2375
Do przelewów zagranicznych:
kod SWIFT (BIC code): WBKPPLPP

PayPal

fundacja@rottka.pl

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

Zapoznaj się z naszą działalnością i aplikuj.

STATUT FUNDACJI

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

SPRAWOZDANIA

2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018

FUNDACJA ROTTKA® POLSKA

NASZ ZESPÓŁ

KATARZYNA tomasik

Fundator, wolontariusz 
koordynacja pracy fundacji

TO MOŻESZ BYĆ TY

Wolontariusz
Fundacji Rottka Polska

Milena Korzec

Wolontariusz
koordynacja hoteli dla psów

Anna Glapińska

Księgowość
Fundacji Rottka® Polska

Kinga KMIEĆ

Wolontariusz
koordynacja bazarków charytatywnych

MILENA KACPRZYK

Wolontariusz
prowadzi dom tymczasowy

Dołącz do newslettera

 

Dołącz, aby otrzymywać najnowsze informacje.