BĄDŹMY W KONTAKCIE

NAPISZ DO NAS
ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEMPRZEKAŻ DAROWIZNĘ
JAK MOŻEMY CI POMÓC?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Działania w fundacji opieramy wyłącznie na wolontariacie. Oznacza to, że nie mamy zatrudnionych pracowników
i funkcjonującego w określonych godzinach biura.

Siedziba Fundacji Rottka® Polska znajduje się w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku, przy Alei Grunwaldzkiej 5. Tam odbieramy korespondencję oraz przesyłki. Przed dostarczeniem paczki o dużych gabarytach, prosimy o wcześniejszy kontakt.

Darowizny można dostarczać bezpośrednio na adres pobytu naszych podopiecznych. Daj nam znać, jakiego psa i w jaki sposób chcesz wesprzeć, a my podamy adres wysyłki lub ustalimy sposób odbioru przez nas darów.

Możesz skontaktować się z nami telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-16: 603 039 243, mailem, za pomocą poniższego formularza lub mediów społecznościowych.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (FAQ)
Czy zajmujecie się tylko rottweilerami

Pomagamy rottweilerom i psom w typie rasy. Od początku podjęliśmy taką specjalizację. Rottweilery to psy, którym pomagać jest szczególnie trudno, ze względu na to, że głownie możemy liczyć na pomoc wyłacznie miłośników rasy, którzy wraz z nami walczą o ich lepsze życie. Wyjątki mogą się zdarzyć, np. gdy razem z rottweilerem szuka domu inny zwierzak, z którym razem dorastał, czy mieszkał.

JAK PRZEBIEGA ADOPCJA PSA

Adopcje przeprowadzamy według ustalonych procedur. Przebiegają kilkuetapowo. Najpierw należy wypełnić ankietę adopcyjną i odesłać ją na nasz email lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. Po jej wstępnie pozytywnej weryfikacji u zainteresowanych adopcją przeprowadzamy wizytę przedadopcyjną, podczas której obecni muszą być wszyscy domownicy. W kolejnym etapie proponujemy psa, który nadaje się do oferowanych warunków. Pożądane jest, aby przyszły dom miał okazję wcześniej zapoznać się z psem. Po podpisaniu umowy adopcyjnej można odebrać psa z miejsca jego pobytu.

Jak mogę pomóc

Możliwości jest wiele, wybierz najlepszą dla siebie z tych, które proponujemy lub sam_a wyjdź
z inicjatywą pomocy, której możesz udzielić.

  • Adoptuj psa – daj dom
  • Przekaż 1% podatku
  • Adoptuj wirtualnie
  • Zostań wolontariuszem
  • Stwórz dom tymczasowy
  • Zrób zakupy w charytatywnym sklepie www.zwierzakom.pl
  • Przekaż dary rzeczowe dla naszych podopiecznych (uzgodnione wcześniej: karmę, leki) lub przedmioty na aukcje i bazarki charytatywne
  • Wpłać darowiznę na konto fundacji. Pomożesz w ratowaniu, sterylizowaniu, leczeniu i karmieniu podopiecznych oraz wesprzesz ofiary pogryzień, którymi najczęściej padają dzieci.

Jak przekazać 1%

To proste, wystarczy podać w zeznaniu podatkowym nasz numer KRS 0000264192. Więcej szczegółów podajemy tutaj.

CZY MOGĘ ODLICZYĆ DAROWIZNĘ

Darowiznę przekazaną naszej fundacji możesz odliczyć od podatku.
Warunkiem jest przekazanie go na konto bankowe fundacji i przeznaczenie na cele statutowe.
W tytule podaj: darowizna na cele statutowe. Zachowaj potwierdzenie i odlicz: do 6% od Twojego dochodu, jeśli jesteś osobą fizyczną, lub odlicz do 10% i CIT od dochodu, jeśli jesteś osobą prawną.
Odliczenie musi nastąpić w roku przekazania darowizny.

Kim jest opiekun wirtualny

Opiekun wirtualny wspiera regularnie wybranego psa, co miesiąc przekazując zadeklarowaną kwotę na jego potrzeby. Dowiedz sie więcej czym jest adopcja wirtualna i zobacz, które psy potrzebują Twojego wsparcia.
Możesz pomagać przez wybrany przez siebie okres lub przez czas, jaki pies przebywa pod naszą opieką.

Czy mogę oddać swojego psa do adopcji

Jeżeli jesteś właścicielem psa, jeżeli zdecydowałeś się na życie z rottweilerem, to jesteś za niego odpowiedzialny. Nawet jeśli zorientowałeś się, że nie jest wam po drodze, to nadal jesteś odpowiedzialny za swojego psa.

Zwracając się do nas z prośbą o znalezienie nowego domu dla swojego psa miej świadomość, że:

– musisz dostarczyć nam szczegółowych informacji o swoim psie, niczego nie zatajając. Tylko tak mamy możliwość znalezienia mu odpowiednich opiekunów.

– musisz dostarczyć nam aktualne szczepienia oraz wyniki badań swojego psa (jeżeli ich nie ma, to podpowiemy jakie zrobić. W wyjątkowych sytuacjach możemy pokryć część kosztów).

–  przez cały czas kiedy my będziemy szukać nowych opiekunów dla twojego psa, pozostaje on pod twoją opieką.

– jeżeli nie możesz dłużej się zajmować swoim psem, to pokrywasz koszty hotelu, w którym przebywa twój pies, do czasu znalezienia mu domu. 

– jeżeli twój pies ma problemy z zachowaniem, to pierwsze kroki powinieneś skierować do behawiorysty, psychologa psów, który pomoże ci uporać się z zaistniałym problemem.

Raz jeszcze podkreślamy, pozostając wyrozumiałymi:

Jeżeli jesteś właścicielem psa, jeżeli zdecydowałeś się na życie z rottweilerem, to jesteś za niego odpowiedzialny. Nawet jeśli zorientowałeś się, że nie jest wam razem po drodze, to nadal jesteś odpowiedzialny za swojego psa. Pies nie jest zabawką.

NAPISZ DO NAS

Akceptacja

Dołącz do newslettera

 

Dołącz, aby otrzymywać najnowsze informacje.