w typie rottweilera

LUCJAN


Lucjan czeka na Ciebie
tyle dni 1014 : 23 : 19 : 44

Imię: Lucjan

Rasa: w typie rottweilera

Wiek: ok. 4-5 lat

Płeć: samiec

Sterylizacja/kastracja: tak

Czip: tak

Żywienie: Karma sucha typu GASTRO, puszka mięsna do wylizywania z zabawki KONG, suplementy wspomagające stawy.

Zdrowie: Pies jest zaszczepiony p. wściekliźnie, odrobaczony, posiada komplet badań (krew: morfologia z rozmazem + rozszerzona biochemia, badanie kału w kierunku pasożytów jelitowych – w tym lamblii oraz USG i echo serca).

Poszukiwany dom: z ogrodem, bez dzieci poniżej 15 lat

Miejsce pobytu: dom tymczasowy, Wielkopolska

Uwaga: czeka na dom stały

WAŻNE: opisy psów nie wyczerpują tematu. Szerszych informacji o psie udzielą wolontariusze. Należy pamiętać, że zachowanie psa jest zależne również od środowiska, w jakim przebywa.

 

Lucjan – kolejny rottweiler z czwórki odebranych interwencyjnie psów z pseudohodowli.

Jest psem odważnym, pomimo przebytych traum. W kontraście z jego odwagą stoi strach przed ludzką ręką, wyraźnie zauważalny w niektórych sytuacjach.

Potrafi współpracować z człowiekiem. Jednak to typowy pies „jednego pana”. Całkowicie oddany swojemu opiekunowi. Pozostałych domowników może ignorować. O jego względy muszą się postarać. 

Lubi dotyk, pozwala na wykonywanie czynności pielęgnacyjnych – dotykanie uszu, oczu, łap, brzucha itp. W miarę poprawnie chodzi na smyczy.
Toleruje inne psy, choć nie wszystkie darzy jednakową sympatią. Zdecydowanie lepiej dogaduje się z sukami. Polecamy go do domu z suczką lub jako jedynaka. Dom bez małych dzieci. Lucjan całe życie mieszkał w kojcu i na tę chwilę nie potrafi zostać sam w domu, choć uwielbia w nim przebywać i spać obok opiekuna. Zatem wskazany dom, który na czas krótkich wyjazdów (2-4h) zapewni Lucjanowi możliwość bycia w kojcu – przynajmniej w pierwszym etapie po adopcji.

 

Wirtualna adopcja to przede wszystkim finansowe wspieranie potrzeb pupila. Dzięki temu możemy nasze psy leczyć, niejednokrotnie ratując ich życie, prowadzić program kontroli nielegalnego rozmnażania, opłacić pobyt psa w hotelu, przeprowadzić leczenie, operację, zakupić leki, witaminy, jedzenie, smycze, obroże itp. itp.

Opiekunów adopcyjnych może być kilku, może to być nawet cała firma, rodzina, szkoła, czy klasa. Wybór należy do Ciebie – pomóż psu, którego los poruszył Twoje serce!

Warunki adopcji wirtualnej:

  • wybierz psa któremu chcesz pomóc,
  • co miesiąc wpłacaj zadeklarowaną kwotę na konto fundacji w tytule przelewu wpisując „Adopcja wirtualna + imię psa”,
  • przekaż nam informację na fundacja@rottka.pl na jaki okres chcesz objąć psa opieka wirtualną, okres minimalny to 3 miesiące.

Aby dokonać formalności wystarczy, że klikniesz w przycisk i wypełnisz formularz, który się wyświetli.

Celem fundacji jest znalezienie domu dla naszych psów, dlatego dołożymy wszystkich starań, aby Twój pies znalazł prawdziwy dom. Po znalezieniu domu powiadomimy Cię o tym i zaproponujemy wirtualną adopcję innego pupila. Jeśli nie będziesz w stanie dalej otaczać psa wirtualna opieką – nie martw się, będziemy wdzięczni za dotychczasową pomoc. Liczy się każdy gest!

Wiele psów na starcie, gdy obejmujemy je opieką wygląda inaczej niż teraz, gdy je Wam prezentujemy.

Aby dojść do tego momentu, zarówno psy, jak i my, wolontariusze fundacji oraz ich opiekunowie, czy to tymczasowi, czy w hotelach, muszą pokonać długą drogę.

Ta droga okupiona jest często łzami, nieprzespanymi nocami, pracą, niewyobrażalnym zaangażowaniem i ogromną cierpliwością. Na to potrzeba także, a może przede wszystkim czasu i pieniędzy.

Zapraszamy do zapoznania się z początkami Lucjana oraz jego potrzebami.

 

Z takiego miejsca został zabrany Lucjan.

 Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy. Ci, którzy pomagają, utwierdzają nas  w tym, że warto to robić i że nie jesteśmy w tym sami.

Zgłaszam zainteresowanie adopcją stałą

Drogi przyszły Opiekunie!

Przypominamy, że nie sprzedajemy psów,
tylko szukamy im dobrych domów na całe ich życie.

Adopcja to zobowiązanie wobec żywej, czującej istoty, nawet na 10 – 15 lat. Jest to również zobowiązanie wobec wolontariuszy Fundacji, którzy danego psa uratowali. Wkładamy wiele pracy by psy, które ratujemy były przygotowane do adopcji. Często wymagają leczenia, operacji, podawania leków. Niejednokrotnie trafiają do nas psy, które doświadczyły przemocy lub bardzo zaniedbane. Wyprowadzenie ich z takiego stanu wymaga czasu, wiele pracy, cierpliwości, a przede wszystkim miłości. Każdego psa, który do nas trafia, darzymy uczuciem i życzymy mu jak najlepiej.

Dlatego chcemy poznać nowych opiekunów naszych psów jeszcze przed adopcją lub przekazaniem do domu tymczasowego. Przygarniając bezdomne, skrzywdzone zwierzę, składamy mu jednocześnie obietnicę, że zadbamy o jego przyszłość i że nic złego już go nie spotka. Chcemy dotrzymać słowa i liczymy na to, że Państwo nam w tym pomożecie.

Zadeklaruj dom stały i wypełnij ankietę adopcyjną.

Więcej psów do adopcji

Megi

Zaglądasz na własną odpowiedzialność – grozi tornadem w Twoim życiu i jazdą bez trzymanki!

Lolek

Może mieszkać z Tobą, Twoją spokojną suczką, ale jeśli masz samca w domu, nawet nie zaglądaj tutaj!

Dołącz do newslettera

 

Chcesz otrzymywać najlepsze porady w Twojej skrzynce?
Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze informacje.