w typie rottweilera

MEGI


Megi czeka na Ciebie
tyle dni 1370 : 9 : 26 : 38

Imię: Megi

Rasa: w typie rottweilera

Wiek: ok. 2 lata

Płeć: suka

Sterylizacja/kastracja: tak

Czip: tak

Żywienie: Karma sucha typu GASTRO, puszka mięsna do wylizywania z zabawki KONG, suplementy wspierające stawy.

Zdrowie: Pies jest zaszczepiony, odrobaczony, zaczipowany, posiada badania przesiewowe krwi (morfologia z rozmazem, rozszerzona biochemia oraz badanie mikroskopowe kału w kierunku pasożytów – w tym Lamblii, USG jamy brzusznej).

Poszukiwany dom: z ogrodem, bez dzieci poniżej 15 lat, bez innych zwierząt (dopuszczalne spokojne psy, po wcześniejszym zapoznaniu).

Miejsce pobytu: dom tymczasowy, Zambrów

Uwaga: czeka na dom stały.

WAŻNE: opisy psów nie wyczerpują tematu. Szerszych informacji o psie udzielą wolontariusze. Należy pamiętać, że zachowanie psa jest zależne również od środowiska, w jakim przebywa.

Megi ma pozytywny stosunek do ludzi. Lubi kontakt z nowymi osobami, jednak wyjątkowo szybko się ekscytuje i zaczyna skakać, szarpać smycz.

Nie lubi kotów i ptactwa, ma rozwinięty instynkt łowiecki. W stosunku do psów jest umiarkowana. Jednak istnieje szansa, że dogada się ze spokojnym psem, bo te, które są aktywne, biegają i są w ciągłym ruchu, powodują u niej frustrację.
Megi ładnie chodzi na smyczy, jednak idzie szybkim marszem, reaguje na imię.

Mimo drobniejszej budowy ciała i wagi około 30 kg, potrafi też bardzo mocno pociągnąć (np. za kotem, biegnącym dzieckiem).
Jest bardzo zwinna i silna. Zjada wszystko co znajdzie na spacerze, nawet w kagańcu jej się to udaje. Trzeba być bardzo uważnym.
Na spacerach nie zaczepia przechodniów, lecz w kontakcie z kimkolwiek nowym szybko się ekscytuje. Próbuje prowadzić i wchodzić wszędzie tam, gdzie są otwarte drzwi. Lubi poznawać nowe miejsca, ale w niektórych sytuacjach jest bardzo ostrożna.

Uwielbia jeździć autem i z chęcią do niego wchodzi, nie ślini się, nie wymiotuje.
Trzeba pamiętać o tym, że zawsze musi być przypięta do pasów bezpieczeństwa, bo   od razu wyskakuje podczas otwierania drzwi.

Przy dotyku nie wykazuje agresji. Pozwala dotykać się po brzuchu i łapach, zajrzeć w uszy i pyszczek.
Lubi wchodzić na kolana, albo siadać blisko człowieka opierając się przy tym całym ciałem.

Megi ma fiksację na punkcie piłek. Wymaga to umiejętnej zabawy, żeby nadmiernie się nie pobudzała. (Za piłką pobiegnie wszędzie, na spacerach bardzo ciężko jest minąć dzieci grające w piłkę.)

Zabawki trzeba także dobierać z rozwagą, bo Megi może je rozgryźć i połknąć.

Wirtualna adopcja to przede wszystkim finansowe wspieranie potrzeb pupila. Dzięki temu możemy nasze psy leczyć, niejednokrotnie ratując ich życie, prowadzić program kontroli nielegalnego rozmnażania, opłacić pobyt psa w hotelu, przeprowadzić leczenie, operację, zakupić leki, witaminy, jedzenie, smycze, obroże itp. itp.

Opiekunów adopcyjnych może być kilku, może to być nawet cała firma, rodzina, szkoła, czy klasa. Wybór należy do Ciebie – pomóż psu, którego los poruszył Twoje serce!

Warunki adopcji wirtualnej:

  • wybierz psa któremu chcesz pomóc,
  • co miesiąc wpłacaj zadeklarowaną kwotę na konto fundacji w tytule przelewu wpisując „Adopcja wirtualna + imię psa”,
  • przekaż nam informację na fundacja@rottka.pl na jaki okres chcesz objąć psa opieka wirtualną, okres minimalny to 3 miesiące.

Aby dokonać formalności wystarczy, że klikniesz w przycisk i wypełnisz formularz, który się wyświetli.

Celem fundacji jest znalezienie domu dla naszych psów, dlatego dołożymy wszystkich starań, aby Twój pies znalazł prawdziwy dom. Po znalezieniu domu powiadomimy Cię o tym i zaproponujemy wirtualną adopcję innego pupila. Jeśli nie będziesz w stanie dalej otaczać psa wirtualna opieką – nie martw się, będziemy wdzięczni za dotychczasową pomoc. Liczy się każdy gest!

Wiele psów na starcie, gdy obejmujemy je opieką wygląda inaczej niż teraz, gdy je Wam prezentujemy.

Aby dojść do tego momentu, zarówno psy, jak i my, wolontariusze fundacji oraz ich opiekunowie, czy to tymczasowi, czy w hotelach, muszą pokonać długą drogę.

Ta droga okupiona jest często łzami, nieprzespanymi nocami, pracą, niewyobrażalnym zaangażowaniem i ogromną cierpliwością. Na to potrzeba także, a może przede wszystkim czasu i pieniędzy.

Zapraszamy do zapoznania się z początkami Megi oraz jej potrzebami.

 

 

Tak, to też Megi. Jakże nie podobna do tej ze zdjęć w galerii.

Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy. Ci, którzy pomagają, utwierdzają nas  w tym, że warto to robić i że nie jesteśmy w tym sami.

Zgłaszam zainteresowanie adopcją stałą

Drogi przyszły Opiekunie!

Przypominamy, że nie sprzedajemy psów,
tylko szukamy im dobrych domów na całe ich życie.

Adopcja to zobowiązanie wobec żywej, czującej istoty, nawet na 10 – 15 lat. Jest to również zobowiązanie wobec wolontariuszy Fundacji, którzy danego psa uratowali. Wkładamy wiele pracy by psy, które ratujemy były przygotowane do adopcji. Często wymagają leczenia, operacji, podawania leków. Niejednokrotnie trafiają do nas psy, które doświadczyły przemocy lub bardzo zaniedbane. Wyprowadzenie ich z takiego stanu wymaga czasu, wiele pracy, cierpliwości, a przede wszystkim miłości. Każdego psa, który do nas trafia, darzymy uczuciem i życzymy mu jak najlepiej.

Dlatego chcemy poznać nowych opiekunów naszych psów jeszcze przed adopcją lub przekazaniem do domu tymczasowego. Przygarniając bezdomne, skrzywdzone zwierzę, składamy mu jednocześnie obietnicę, że zadbamy o jego przyszłość i że nic złego już go nie spotka. Chcemy dotrzymać słowa i liczymy na to, że Państwo nam w tym pomożecie.

Zadeklaruj dom stały i wypełnij ankietę adopcyjną.

Więcej psów do adopcji

Lucjan

Jeśli marzysz, by ktoś kochał tylko Ciebie i patrzył tak każdego dnia, czy wciąż jesteś obok – wchodż tutaj!

Lolek

Może mieszkać z Tobą, Twoją spokojną suczką, ale jeśli masz samca w domu, nawet nie zaglądaj tutaj!

Dołącz do newslettera

 

Chcesz otrzymywać najlepsze porady w Twojej skrzynce?
Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze informacje.