w typie rottweilera

LOLEK


Lolek czeka na Ciebie
tyle dni 1014 : 23 : 53 : 2

Lolek po kilku tygodniach od odebrania z pseudohodowli

Lolek po kilku kolejnych miesiącach

Imię: Lolek

Rasa: w typie rottweilera

Wiek: ok. 2-3 lata

Płeć: samiec

Sterylizacja/kastracja: tak

Czip: tak

Poszukiwany dom: z ogrodem, bez małych dzieci, bez innych zwierząt

Miejsce pobytu: hotel dla psów, Łódź

Żywienie: Karma sucha + puszka mięsna do wylizywania z zabawki KONG, suplementy wspomagające stawy.

Zdrowie: Pies jest zaszczepiony p. wściekliźnie, odrobaczony, posiada komplet badań (krew: morfologia z rozmazem + rozszerzona biochemia, badanie kału w kierunku pasożytów jelitowych – w tym lamblii oraz USG i echo serca).

Poszukiwany dom: z ogrodem, bez dzieci poniżej 15 lat

Uwaga: czeka na dom stały lub tymczasowy.

WAŻNE: opisy psów nie wyczerpują tematu. Szerszych informacji o psie udzielą wolontariusze. Należy pamiętać, że zachowanie psa jest zależne również od środowiska, w jakim przebywa.

 

 

Lolek – odebrany interwencyjnie z miejsca, które swoją strukturą przypomina fabrykę psów.

Lolek ma braki w socjalizacji. Wykazuje zachowania lękowe i nadwrażliwość na dźwięki. Potrzebuje sporo czasu i cierpliwości, by nabrać zaufania do danego człowieka. Do wszystkiego podchodzi z dystansem. Jeśli poczuje się wystraszony czy osaczony, potrafi odstraszyć. Nie przepada za towarzystwem innych psów.

Początkowo nieufny, dziś już dobrze znosi dotyk swojej tymczasowej opiekunki – pozwala zajrzeć sobie do pyska, wykonać przegląd uszu, daje pogłaskać się po brzuchu. Na takie zaufanie opiekunka zapracowała sobie spokojem i cierpliwością, niczego na Lolku nie wymuszając.

Szukamy dla niego domu, gdzie byłby jedynym psem, domu bez dzieci, bez kotów.

 

Wirtualna adopcja to przede wszystkim finansowe wspieranie potrzeb pupila. Dzięki temu możemy nasze psy leczyć, niejednokrotnie ratując ich życie, prowadzić program kontroli nielegalnego rozmnażania, opłacić pobyt psa w hotelu, przeprowadzić leczenie, operację, zakupić leki, witaminy, jedzenie, smycze, obroże itp. itp.

Opiekunów adopcyjnych może być kilku, może to być nawet cała firma, rodzina, szkoła, czy klasa. Wybór należy do Ciebie – pomóż psu, którego los poruszył Twoje serce!

Warunki adopcji wirtualnej:

  • wybierz psa któremu chcesz pomóc,
  • co miesiąc wpłacaj zadeklarowaną kwotę na konto fundacji w tytule przelewu wpisując „Adopcja wirtualna + imię psa”,
  • przekaż nam informację na fundacja@rottka.pl na jaki okres chcesz objąć psa opieka wirtualną, okres minimalny to 3 miesiące.

Aby dokonać formalności wystarczy, że klikniesz w przycisk i wypełnisz formularz, który się wyświetli.

Celem fundacji jest znalezienie domu dla naszych psów, dlatego dołożymy wszystkich starań, aby Twój pies znalazł prawdziwy dom. Po znalezieniu domu powiadomimy Cię o tym i zaproponujemy wirtualną adopcję innego pupila. Jeśli nie będziesz w stanie dalej otaczać psa wirtualna opieką – nie martw się, będziemy wdzięczni za dotychczasową pomoc. Liczy się każdy gest!

Wiele psów na starcie, gdy obejmujemy je opieką wygląda inaczej niż teraz, gdy je Wam prezentujemy.

Aby dojść do tego momentu, zarówno psy, jak i my, wolontariusze fundacji oraz ich opiekunowie, czy to tymczasowi, czy w hotelach, muszą pokonać długą drogę.

Ta droga okupiona jest często łzami, nieprzespanymi nocami, pracą, niewyobrażalnym zaangażowaniem i ogromną cierpliwością. Na to potrzeba także, a może przede wszystkim czasu i pieniędzy.

Zapraszamy do zapoznania się z początkami Lolka oraz jego potrzebami.


Z takiego miejsca został zabrany Lolek.

 Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy. Ci, którzy pomagają, utwierdzają nas  w tym, że warto to robić i że nie jesteśmy w tym sami.

Zgłaszam zainteresowanie adopcją stałą

Drogi przyszły Opiekunie!

Przypominamy, że nie sprzedajemy psów,
tylko szukamy im dobrych domów na całe ich życie.

Adopcja to zobowiązanie wobec żywej, czującej istoty, nawet na 10 – 15 lat. Jest to również zobowiązanie wobec wolontariuszy Fundacji, którzy danego psa uratowali. Wkładamy wiele pracy by psy, które ratujemy były przygotowane do adopcji. Często wymagają leczenia, operacji, podawania leków. Niejednokrotnie trafiają do nas psy, które doświadczyły przemocy lub bardzo zaniedbane. Wyprowadzenie ich z takiego stanu wymaga czasu, wiele pracy, cierpliwości, a przede wszystkim miłości. Każdego psa, który do nas trafia, darzymy uczuciem i życzymy mu jak najlepiej.

Dlatego chcemy poznać nowych opiekunów naszych psów jeszcze przed adopcją lub przekazaniem do domu tymczasowego. Przygarniając bezdomne, skrzywdzone zwierzę, składamy mu jednocześnie obietnicę, że zadbamy o jego przyszłość i że nic złego już go nie spotka. Chcemy dotrzymać słowa i liczymy na to, że Państwo nam w tym pomożecie.

Zadeklaruj dom stały i wypełnij ankietę adopcyjną.

Więcej psów do adopcji

Lucjan

Jeśli marzysz, by ktoś kochał tylko Ciebie i patrzył tak każdego dnia, czy wciąż jesteś obok – wchodż tutaj!

Megi

Zaglądasz na własną odpowiedzialność – grozi tornadem w Twoim życiu i jazdą bez trzymanki! 

Dołącz do newslettera

 

Chcesz otrzymywać najlepsze porady w Twojej skrzynce?
Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze informacje.