w typie rottweilera

CZESŁAW


Czesław czeka na Ciebie
tyle dni 1321 : 56 :

Imię: Czesław

Rasa: w typie rottweilera

Wiek: ok. 2-3 lata

Płeć: samiec

Sterylizacja/kastracja: tak

Czip: tak

Poszukiwany dom: z ogrodem, bez małych dzieci, bez kotów. Psy, a zwłaszcza płci przeciwnej, można wziąć pod uwagę.

Miejsce pobytu: hotel dla psów, Łódź

Żywienie: Karma sucha + puszka mięsna do wylizywania z zabawki KONG, suplementy wspomagające stawy.

Zdrowie: Pies jest zaszczepiony p. wściekliźnie, odrobaczony, posiada komplet badań (krew: morfologia z rozmazem + rozszerzona biochemia, badanie kału w kierunku pasożytów jelitowych – w tym lamblii oraz USG i echo serca).

Uwaga: czeka na dom stały lub tymczasowy

 

 

Czesław – odebrany interwencyjnie z pseudohodowli wraz z Heleną, Lucjanem i Bolkiem.

Jest psem nadpobudliwym. Ma spore trudności ze skupieniem uwagi na człowieku. Szybko się nudzi. Ma tendencje do zachowań kompulsywnych (wylizywanie łap, wylizywanie podłogi.) Bywa nieuważny. Biegnąc potrafi wpaść w człowieka nie zważając na przeszkodę.

W związku ze swoim temperamentem nie zawsze jest łatwy do odczytania przez inne psy. Bywa zbyt napastliwy.

Akceptuje dotyk człowieka, ale w tempie wyznaczonym przez siebie, bez wykonywania gwałtownych ruchów. Szukamy dla niego domu bez dzieci, bez kotów.

Wirtualna adopcja to przede wszystkim finansowe wspieranie potrzeb pupila. Dzięki temu możemy nasze psy leczyć, niejednokrotnie ratując ich życie, prowadzić program kontroli nielegalnego rozmnażania, opłacić pobyt psa w hotelu, przeprowadzić leczenie, operację, zakupić leki, witaminy, jedzenie, smycze, obroże itp. itp.

Opiekunów adopcyjnych może być kilku, może to być nawet cała firma, rodzina, szkoła, czy klasa. Wybór należy do Ciebie – pomóż psu, którego los poruszył Twoje serce!

Warunki adopcji wirtualnej:

  • wybierz psa któremu chcesz pomóc,
  • co miesiąc wpłacaj zadeklarowaną kwotę na konto fundacji w tytule przelewu wpisując „Adopcja wirtualna + imię psa”,
  • przekaż nam informację na fundacja@rottka.pl na jaki okres chcesz objąć psa opieka wirtualną, okres minimalny to 3 miesiące.

Aby dokonać formalności wystarczy, że klikniesz w przycisk i wypełnisz formularz, który się wyświetli.

Celem fundacji jest znalezienie domu dla naszych psów, dlatego dołożymy wszystkich starań, aby Twój pies znalazł prawdziwy dom. Po znalezieniu domu powiadomimy Cię o tym i zaproponujemy wirtualną adopcję innego pupila. Jeśli nie będziesz w stanie dalej otaczać psa wirtualna opieką – nie martw się, będziemy wdzięczni za dotychczasową pomoc. Liczy się każdy gest!

Wiele psów na starcie, gdy obejmujemy je opieką wygląda inaczej niż teraz, gdy je Wam prezentujemy.

Aby dojść do tego momentu, zarówno psy, jak i my, wolontariusze fundacji oraz ich opiekunowie, czy to tymczasowi, czy w hotelach, muszą pokonać długą drogę.

Ta droga okupiona jest często łzami, nieprzespanymi nocami, pracą, niewyobrażalnym zaangażowaniem i ogromną cierpliwością. Na to potrzeba także, a może przede wszystkim czasu i pieniędzy.

Zapraszamy do zapoznania się z początkami Czesława oraz jego potrzebami.


 

Z takiego miejsca został zabrany Czesław.

Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy. Ci, którzy pomagają, utwierdzają nas  w tym, że warto to robić i że nie jesteśmy w tym sami.

Zgłaszam zainteresowanie adopcją stałą

Drogi przyszły Opiekunie!

Przypominamy, że nie sprzedajemy psów,
tylko szukamy im dobrych domów na całe ich życie.

Adopcja to zobowiązanie wobec żywej, czującej istoty, nawet na 10 – 15 lat. Jest to również zobowiązanie wobec wolontariuszy Fundacji, którzy danego psa uratowali. Wkładamy wiele pracy by psy, które ratujemy były przygotowane do adopcji. Często wymagają leczenia, operacji, podawania leków. Niejednokrotnie trafiają do nas psy, które doświadczyły przemocy lub bardzo zaniedbane. Wyprowadzenie ich z takiego stanu wymaga czasu, wiele pracy, cierpliwości, a przede wszystkim miłości. Każdego psa, który do nas trafia, darzymy uczuciem i życzymy mu jak najlepiej.

Dlatego chcemy poznać nowych opiekunów naszych psów jeszcze przed adopcją lub przekazaniem do domu tymczasowego. Przygarniając bezdomne, skrzywdzone zwierzę, składamy mu jednocześnie obietnicę, że zadbamy o jego przyszłość i że nic złego już go nie spotka. Chcemy dotrzymać słowa i liczymy na to, że Państwo nam w tym pomożecie.

Zadeklaruj dom stały i wypełnij ankietę adopcyjną.

Więcej psów do adopcji

Megi

Zaglądasz na własną odpowiedzialność – grozi tornadem w Twoim życiu i jazdą bez trzymanki!

Lucjan

Jeśli marzysz, by ktoś kochał tylko Ciebie i patrzył tak każdego dnia, czy wciąż jesteś obok – wchodż tutaj!

Dołącz do newslettera

 

Chcesz otrzymywać najlepsze porady w Twojej skrzynce?
Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze informacje.