w typie rottweilera

ABRA


Abra czeka na Ciebie
tyle dni 410 : 22 : 26 : 25
abra schronisko
Abra chuda

Imię: Abra

Rasa: rottweiler

Wiek: ok. 5 lat

Płeć: suka

Sterylizacja/kastracja: tak

Czip: tak

Żywienie: Karma sucha + puszka mięsna do wylizywania z zabawki KONG, suplementy wspierające stawy.

Zdrowie: Pies jest zaszczepiony, odrobaczony, zaczipowany.

Miejsce pobytu: poszukuje domu tymczasowego lub stałego.

Uwaga: Abra jest naszą nową podopieczną i trwają ustalenia co do jej stanu zdrowia oraz zachowania.
WAŻNE: opisy psów nie wyczerpują tematu. Szerszych informacji o psie udzielą wolontariusze. Należy pamiętać, że zachowanie psa jest zależne również od środowiska, w jakim przebywa.

Abra to około 5 letnia suczka rasy rottweiler. Do schroniska trafiła w pierwszej połowie września. Została odrobaczona, zaszczepiona i zaczipowana. Wysterylizowana zostanie, gdy trafi do domu tymczasowego, po wstępnej  aklimatyzacji i wykonaniu kolejnych badań.Abra jak tylko trafiła do schroniska wykazywała zachowania lękowe.

Na widok człowieka uciekała, chowała się. Panicznie boi się dotyku człowieka, który powoduje u niej „paraliż”. Wówczas sztywnieje, przywiera do ziemi, a oczy chcą wyskoczyć z orbit z przerażenia. Boi się też głośniejszych dźwięków np. otwierania drzwiczek od boksu, uderzenia o pręty, odgłosów budowy. Boi się również wchodzić do budynków mieszkalnych, dlatego szukamy dla niej domu z ogrodem. 

W momencie opuszczenia boksu jest zdezorientowana, wystraszona, a chaos wprowadzany przez inne psy jeszcze bardziej ją dezorientuje.Nie znamy na razie stosunku do innych psów – niektórymi jest tylko zainteresowana. Te, które na nią szczekają i wyskakują, pobudzają ją i wtedy ona również próbuje do nich wyskoczyć. Dlatego szukamy jej domu bez innych zwierząt. Stosunku do kotów nie znamy w ogóle.

Stosunek do ludzi – boi się obcych. Wymaga sporo czasu, uwagi, cierpliwości i pracy. Jest łasuchem, co na pewno pomoże w pracy z nią i w budowaniu zaufania. Coraz chętniej łapie kontakt z człowiekiem, pobiera pokarm z ręki, zdarza jej się nawet podążać za opiekunem. Na ten moment pozwala już na krótki kontakt fizyczny  osobie, którą zna. Czasami też podchodzi sama z siebie, by obwąchać człowieka. Mimo strachu pozwala sobie sprawdzić obrożę, oczywiście w zamian za to dostaje smaczka.

Nowy dom musi liczyć się z tym, że sunia przez długi czas może trzymać się na dystans. Na początku będzie psem niedotykalskim i to od niej będzie zależeć, kiedy to się zmieni. Nowy opiekun musi liczyć się z tym, że potrzeba jej czasu, uwagi i pracy, być może nawet będzie potrzebna pomoc specjalisty.

Wirtualna adopcja to przede wszystkim finansowe wspieranie potrzeb pupila. Dzięki temu możemy nasze psy leczyć, niejednokrotnie ratując ich życie, prowadzić program kontroli nielegalnego rozmnażania, opłacić pobyt psa w hotelu, przeprowadzić leczenie, operację, zakupić leki, witaminy, jedzenie, smycze, obroże itp. itp.

Opiekunów adopcyjnych może być kilku, może to być nawet cała firma, rodzina, szkoła, czy klasa. Wybór należy do Ciebie – pomóż psu, którego los poruszył Twoje serce!

Warunki adopcji wirtualnej:

  • wybierz psa któremu chcesz pomóc,
  • co miesiąc wpłacaj zadeklarowaną kwotę na konto fundacji w tytule przelewu wpisując „Adopcja wirtualna + imię psa”,
  • przekaż nam informację na fundacja@rottka.pl na jaki okres chcesz objąć psa opieka wirtualną, okres minimalny to 3 miesiące.

Aby dokonać formalności wystarczy, że klikniesz w przycisk i wypełnisz formularz, który się wyświetli.

Celem fundacji jest znalezienie domu dla naszych psów, dlatego dołożymy wszystkich starań, aby Twój pies znalazł prawdziwy dom. Po znalezieniu domu powiadomimy Cię o tym i zaproponujemy wirtualną adopcję innego pupila. Jeśli nie będziesz w stanie dalej otaczać psa wirtualna opieką – nie martw się, będziemy wdzięczni za dotychczasową pomoc. Liczy się każdy gest!

W tym miejscu powstanie zbiórka na potrzeby Abry, na ten moment pokrywamy koszty badań. Jeśli chcesz nas w tym wesprzeć, przekaż darowiznę na potrzeby Abry lub zostań jej wirtualnym opiekunem.

Zgłaszam zainteresowanie adopcją stałą

Drogi przyszły Opiekunie!

Przypominamy, że nie sprzedajemy psów,
tylko szukamy im dobrych domów na całe ich życie.

Adopcja to zobowiązanie wobec żywej, czującej istoty, nawet na 10 – 15 lat. Jest to również zobowiązanie wobec wolontariuszy Fundacji, którzy danego psa uratowali. Wkładamy wiele pracy by psy, które ratujemy były przygotowane do adopcji. Często wymagają leczenia, operacji, podawania leków. Niejednokrotnie trafiają do nas psy, które doświadczyły przemocy lub bardzo zaniedbane. Wyprowadzenie ich z takiego stanu wymaga czasu, wiele pracy, cierpliwości, a przede wszystkim miłości. Każdego psa, który do nas trafia, darzymy uczuciem i życzymy mu jak najlepiej.

Dlatego chcemy poznać nowych opiekunów naszych psów jeszcze przed adopcją lub przekazaniem do domu tymczasowego. Przygarniając bezdomne, skrzywdzone zwierzę, składamy mu jednocześnie obietnicę, że zadbamy o jego przyszłość i że nic złego już go nie spotka. Chcemy dotrzymać słowa i liczymy na to, że Państwo nam w tym pomożecie.

Zadeklaruj dom stały i wypełnij ankietę adopcyjną.

Więcej psów do adopcji

Lucjan

Jeśli marzysz, by ktoś kochał tylko Ciebie i patrzył tak każdego dnia, czy wciąż jesteś obok – wchodź tutaj!

Megi

Zaglądasz na własną odpowiedzialność – grozi tornadem w Twoim życiu i jazdą bez trzymanki!

Dołącz do newslettera

 

Chcesz otrzymywać najlepsze porady w Twojej skrzynce?
Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze informacje.